کار در آلمان و روش های دریافت ویزای کار در آلمان

 

کار در آلمان

کمبود نیروی کار در رشته های فنی و مهندسی،پزشکی و پیرا پزشکی مانند مهندسی برق، مکانیک، مکاترونیک، علوم طبیعی و هم چنین در زمینه بهداشت و درمان و در حوزه خدمات در خانه های سالمندان در کشور آلمان بسیار شدید است. این کشور برای برطرف کردن این نیاز طرحی چند لایه ریخته است که هم شامل آموزش خود آلمانی ها در زمینه های مختلف و همینطور بهبود قوانین به نفع تلفیق خانواده و کار است و هم شامل ورود نیروی کار از خارج از اتحادیه اروپا و آلمان و آموزش آنهاست. یکی از مهم ترین نکات این قانون در آلمان این است که شرایط و امکانات را برای ورود میان متقاضیان کار با تحصیلات دانشگاهی و کسانی است که حرفه ای را آموخته اند تقریبا برابر کرده است. زیرا کمبود شدید نیروی کار در حرفه های مختلف فنی بیشتر از کسانی است که تحصیلات دانشگاهی دارند.

میزان ساعات کاری در آلمان بسیار انعطاف پذیر است. کارکنانی که بر اساس قانون کار این کشور کار می کنند، مجاز هستند که هشت ساعت در روز (48 ساعت در هفته) کار کنند. روز شنبه نیز به عنوان یک روز عادی برای کار کردن در نظر گرفته می شود. با در نظر گرفتن پنج روز کار در هفته، میزان مجاز کار در یک هفته، حداکثر 40 ساعت است. اکثر کسب و کارها در کشور آلمان از روز دوشنبه تا جمعه در حال فعالیت می باشند اما خرده فروشان و صنایع تولیدی معمولاً در روزهای شنبه نیز فعالیت می کنند. حداقل حقوق ماهیانه در آلمان 3771 یورو بوده است. نرخ مالیات از 14 درصد تا 42 درصد متغیر است. برای موفقیت در دریافت ویزای کار کشور آلمان، داشتن تخصص در حوزه مورد نظر حائز اهمیت می باشد.

 

 

 سایت های کاریابی در آلمان

سایت های کاریابی

www.jobvector.de

www.stepstone.de

www.monster.de

www.indeed.de

www.make-it-germany.de

انواع کار

کار سفید:

شغل قانونی که شما به صورت قانونی روزانه 8 ساعت انجام می دهید و در ازای آن حقوق دریافت کرده و مالیات پرداخت می کنید.

کار سیاه:

شغل غیر قانونی که شما در ازای آن مالیات پرداخت نکنید. این امر کاملا غیر قانونی است و از طرف دولت پیگرد قانونی دارد

کار خاکستری:

برای مثال شخصی که روزانه 8 ساعت کار می کند و با کارفرما توافق کرده تا حق الزحمه 5 ساعت کار را قاونی دریافت کرده و در ازای آن مالیات پرداخت کند و حق الزحمه 3 ساعت را به صورت کار سیاه از کارفرما دریافت کند تا مالیات آن را پرداخت نکند  این روش هم غیر قانونی است و در صورت اثبات از طرف دولت آلمان طرفین جریمه خواهند شد.

کار دانشجویی:

دانشجویان به دو صورت می توانند به کار و در آمدزایی بپردازند :
•  کارگری که کار سیاه محسوب می شود که حداکثر 12 یورو در ساعت حق الزحمه آن می باشد.
• کار دانشجویی ( کار های پروژه ای و تحقیقاتی که از طرف دانشگاه معرفی شوند) .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *